Ako zabaliť balík do zahraničia?

Je to aj u vás doma podobné? Nech už posiela balík do zahraničia ktorýkoľvek člen rodiny, jeho zabalenie vždy napokon zostane len na vás. Veď šikovné ženské ručičky to zvládnu najlepšie! Pravdaže, veď ženy sú precíznejšie a pri takýchto činnostiach zrejme aj trpezlivejšie. Ak navyše viete, ako zabaliť balík správne, do cieľa dorazí určite bez akýchkoľvek poškodení.

balík

Detailný návod, ako zabaliť balík

Nie je to nič náročné. Postačí vám chvíľka času, kvalitný obalový materiál a šikovné ruky! Ako na to?

  1. Použite správny obalový materiál. Dôležité je vybrať pevnú kartónovú škatuľu, ktorú môžete uzavrieť. Potrebovať budete aj výplň balíka – bublinkovú fóliu, pokrčené noviny, prípadne polystyrénovú drť. Pripravte si tiež nožnice a lepiacu pásku.
  2. Všetky predmety dôkladne zabaľte. Najmä ak posielate krehké veci, je potrebné ich zabezpečiť proti poškodeniu. Preto ich obaľte v bublinkovej fólii. Ak posielate len odevy, či obuv, postačí ich obaliť papierom, prípadne igelitom.
  3. Zabezpečte vnútorné steny balíka. Na steny škatule nalepte bublinkovú fóliu. Nezabudnite fóliu položiť aj navrch, keď už budú veci v balíku uložené.
  4. Veci v balíku zabezpečte proti nárazom. Ako na to? Do vnútra balíka nasypte polystyrénovú drť, prípadne pokrčený novinový papier. Ten vyplní prípadné medzery a predmety v balíku sa nebudú pri prevoze presúvať a narážať do seba.
  5. Balík bezpečne uzavrite. Škatuľu prelepte lepiacou páskou, a to v niekoľkých vrstvách, aby sa balík v žiadnom prípade počas prevozu neotvoril. Pre istotu ho môžete aj previazať.
  6. Nezabudnite na všetky dôležité údaje. Adresy príjemcu a odosielateľa musia byť úplné a čitateľné. Chýbať by nemali ani telefónne čísla. Adresný štítok na balík dôkladne prilepte.

Platí, že každý balík do zahraničia by mal byť zabalený tak, aby zvládol pád z výšky 70 centimetrov. Už viete, ako zabaliť balík správne. Dajte si preto na balení záležať. Vyberte si tiež overenú prepravnú spoločnosť, ktorá váš balík doručí rýchlo, spoľahlivo a za výbornú cenu. Všetky dôležité informácie, ktoré pri zasielaní balíka do zahraničia potrebujete, nájdete na www.matkoakubko.com. A samozrejme aj ponuku prepravy balíkov do zahraničia za skvelé ceny.