Vyberte ten správny prsteň

Zásnuby sú jedinečným okamžikom. Sú vyjadrením úprimnej lásky a znakom veľkého kroku v živote páru. Vybrať ten správny nie je vždy jednoduché. Predajcovia nám dnes ponúkajú širokú škálu prsteňov, no najčastejšie sú to zásnubne prstene z bieleho zlata, žltého alebo ružového zlata. Neviete sa zorientovať? Máme pre vás malú nápovedu.

prsten

Zorientujte sa vo farbách kovu

Skôr ako budete prikladať vašu kreditnú kartu k terminálu, vysvetlime si základné farby zlata, v ktorých môžeme zásnubné prstene nájsť.

  • Zásnubné prstene zo žltého zlata

Sú historicky najstaršou a najbežnejšou farbou zlata. Žltá farba je výsledkom kombinácie čistého zlata, zinku a mede. Platí pravidlo, že čím vyšší karát, tým je bohužiaľ menej odolnejší voči poškriabaniu a nerovnostiam. Ak má vaša vyvolená snedšiu pokožku, žlté zlato sa na nej bude krásne vynímať.

  • Zásnubné prstene z bieleho zlata

Vyrábajú sa z čistého zlata pridaním kovu paládia, niklu alebo mangánu. Tak ako pri zlatých prsteňoch, ich hodnota sa určuje v karátoch. Zásnubne prstene z bieleho zlata nápadne pripomínajú platinové prstene. V porovnaní s paltinovými sú ale cenovo dostupnejšie. Ďalšou výhodou je ich sofistikovaný vzhľad, preto sa hodia ku každému typu pokožky.

  • Zásnubné prstene z ružového zlata

Aj keď história ružového zlata siaha do Ruska v 19. storočí, zásnubné prstene z ružového zlata sú u nás relatívnou novinkou. Sú vyrobené z čistého zlata a mede, čo z nich napodiv robí najpevnejšiu verziu. Ak má vaša budúca snúbenica romantickú dušu a má rada vintage štýl, prsteň z ružového zlata je pre ňu ten pravý.

Čo ešte treba zvážiť?

Každá žena je unikátna, preto pred kúpou urobte malý prieskum a zamyslite sa, aký je životný štýl vašej partnerky, aké šperky preferuje a v neposlednom rade rozpočet, ktorý máte. Potom aj prsteň, ktorý vyberiete bude unikátny.