Vyberáme kvalitné drevené podlahy

Každú kompletnú rekonštrukciu nehnuteľnosti začíname od podlahy. V súčasnosti máme na výber z veľkého množstva podláh. Medzi najpredávanejšie a zároveň najlepšie patria drevené parkety, vinylové podlahy, ale aj laminátové podlahy. Najkvalitnejšie sú ale drevené podlahy vyrobené zo zdravého masívneho dreva.

dlazkovica

Dlážkovica

Moderná dlážkovica, ako sa hovorí aj dreveným podlahám vyrobeným z kvalitného tatranského dreva, dokáže váš domov skrášliť oveľa viac ako ktorékoľvek iné podlahy. Kvalitne opracované drevené dosky, ktoré sú vyrobené v štýle perodrážok, čo znamená, že jednotlivé časti (drevené dosky) do seba perfektne zapadajú. Nemusíte sa báť, že by vám inštalácia tejto kvalitnej dlážkovice trvala príliš dlho.

Dlážkovica sa vyrába zo smrekového (aj z červeného smreku) a borovicového dreva. Je to to najkvalitnejšie a najpevnejšie drevo, ktoré vydrží akúkoľvek záťaž a práve preto je vhodné na výrobu kvalitnej dlážkovice.

Morenie dlážkovice si samozrejme prispôsobíte buď drevenému obkladu stropu, poprípade nábytku, ktorý plánujete do miestnosti umiestniť.

Terasové dosky

Kvalitné drevené podlahy môžete mať aj na terasách. Ak máte obavy, že by vám drevené podlahy pod vplyvom vonkajším podmienok zvlhli, popraskali alebo sa inak znehodnotili, skúste si vyberať skôr odolné terasové dosky. Sú vyrobené z vysokokvalitného dreva, ktoré dokáže odolávať vonkajším podmienkam a má dokonca protišmykové drážky. Keď vám dosky zvlhnú, nebude sa vám na nich šmýkať.

Ak sa vám páčia prírodné podlahy, uprednostnite tie, ktoré vyrábajú na Slovensku. Budete mať istotu, že drevo bude dôkladne ošetrené a vydrží vám dlhé roky. Terasové dosky majú dokonca protišmykové drážk z oboch strán, preto v prípade, že sa vám jedna strana opotrebuje, dosky otočíte na druhú stranu.

Separator image Uverejnené v Bývanie.