Pre športovcov aj elegánov: Pánske mikiny musíte mať v šatníku

Nech už vládne akékoľvek ročné obdobie a s ním spojené počasie, kvalitná pánska mikina si vždy nájde miesto v našich šatníkoch. A to bez ohľadu na to, či ide o pánsky alebo dámsky šatník. Áno, aj ženy ich rady nosia. Na bežné nosenie sú veľmi pohodlné a v chladných dňoch skvelo zahrejú. Výber pánskych mikín je naozaj široký, takže záleží len na konkrétnom mužovi, čomu dáva prednosť a čo sa mu páči. Aké máte možnosti a s čím ich vôbec zladiť?

uvid

Športovo aj elegantne

Tieto nenahraditeľné kúsky šatníka sa dajú nosiť každodenne. A to nielen doma, ale aj vonku, do školy či práce. Stačí si len vybrať vhodnú na danú príležitosť. Vďaka širokej ponuke na trhu si môžete vybrať z mnohých druhov i strihov pre každú aktivitu.

Po mikine pokojne siahnite aj v prípade, že uprednostňujete elegantný štýl. Nepochybne totiž narazíte aj na modely, ktoré vyzerajú naozaj elegantne a dajú sa nosiť namiesto formálneho svetra. Takéto kúsky môžete nosiť aj na košeli, čím vytvoríte ležérny spoločenský outfit, v ktorom nepochybne zažiarite. Na takéto účely sa najviac hodia jednofarebné mikiny v neutrálnych odtieňoch.

Športový outfit znesie aj pánske mikiny s kapucňou, nápismi, číslami či vzormi. Športovci sa nemusia obávať ani výraznejších farieb, ktoré oživia celkový vzhľad. Zaujímavou kombináciou je neutrálna farba mikiny s vnútornou kontrastnou farbou.

Pánske mikiny s kapucňou alebo bez?

K veľmi obľúbeným kúskom patria pánske mikiny s kapucňou. Tá síce zvyčajne plní estetickú funkciu, no v prípade škaredého počasia využijete aj jej praktickú stránku. S kapucňou získate ochranu pred vetrom i dažďom.

Samozrejme, svojich fanúšikov majú aj mikiny bez kapucne. Tu sa však uprednostňujú predovšetkým tie, ktoré majú voľnejší vyšší golier, ktorý voľne padá na ramená.

Separator image Uverejnené v Móda.