Skvalitnite si život na byte

Bývať v paneláku má svoje výhody, no častokrát sa stretávame s názormi, že bývanie paneláku má viac nevýhod ako výhod. Jednou z nevýhod je aj absencia záhrady a terasových priestorov. Vo väčšine panelákov nájdeme malé balkóny, na ktoré sa majú problém umiestniť dvaja ľudia, nie to ešte organizovať grilovačky pre viacerých ľudí.

potichu

Najväčším problémom majiteľov bytov a ich rodín je šíriaci sa hluk zo všetkých strán – z exteriéru, ale najmä od susedov nad a pod bytom. Skvalitnite si život na byte. My vám poradíme, ako.

Odhlučnenie stien a stropov

Na odhlučnenie priestorov vám odporúčame najať si kvalitnú firmu, ktorá sa špecializuje aj na odhlučnenie stien a stropov. Určite vás neteší, keď počujete od susedov každý jeden zvuk – rozprávanie, chôdzu, krik. Odhlučnením stien a stropov si skvalitníte život na byte. Budete mať súkromie a aj susedia nad vami a pod vami budú mať súkromie tiež. Nepriezvučné materiály zabránia prenikaniu hluku k vám. Ak ich navyše skombinujete s kvalitnou akustickou penou, hluku sa báť nemusíte. Potom vás už nebudú trápiť ani problémy s priestorovou akustikou.

Problémy s akustikou

Ak vás trápi zlá akustika, je potrebné pouvažovať nad potrebnými opatreniami. V prípade, že plánujete priestor odhlučniť, po kúpe akustickej peny zabijete dve muchy jednou ranou.

Problémy s akustikou vás budú trápiť najmä, ak ste si kúpili, resp. už bývate v nových panelákoch. Moderné stavy charakterizujú hladké, presklené plochy. Tieto materiály nedokážu v dostatočnej miere pohlcovať zvuk a eliminovať odrazy zvuku. Je potrebné použiť akustický materiál, ktorý zníži dobu dozvuku.

Zlé tesnenia okien

Ak vám preniká zvuk z exteriéru do vášho bytu, skontrolujte si tesnenia okien. Samozrejme záleží aj na tom, aké okná máte. Zlé tesnenia okien vám však vedia narobiť veľké problémy, napríklad vám zvýšia náklady na vykurovanie. Cez zlé tesnenia uniká teplý prekúrený vzduch v zimných mesiacoch do exteriéru a radiátory nie sú schopné zohriať vzduch v interiéri na požadovanú teplotu.

Separator image Uverejnené v Bývanie.