Ako sa motivovať k športu a vydržať

Všetci vieme, že šport a pohyb je pre naše telo zdravý. Na to, aby sme pri cvičení aj vydržali, potrebujeme veľkú dávku disciplíny, čo nie je vždy jednoduché.

sport

7 tipov ako udržať motiváciu

Demotivácia je niekedy silnejšia, ale máme pár tipov, ktoré vás nakopnú k cvičeniu a motivujú, aby ste vydržali.

  1. Stanovte si REÁLNY cieľ. Začiatočníckou chybou je vytýčiť si veľký cieľ. Rozdeľte si jeden cieľ na viacero menší Začnite s menšími cieľmi a neskôr ciele zvyšujte.
  2. Merajte svoje vý Hovorí sa, že čo nemôžeme merať, nemôžeme uchopiť a zlepšovať. Na trhu dnes existujú rôzne fitness denníky, ale aj online zápisníky na zaznamenávanie výsledku a v neposlednom rade progresu.
  1. Oblečete sa pohodlne. Toto odporúčanie poteší najmä čitateľky. Bude sa vám lepšie cvičiť v peknom outfite? Zaobstarajte si jeden. Štýlové dámske mikiny a nohavice sú nielen praktické, ale aj výborne vyzerajú.
  2. Necíťte sa previnilo ak vynecháte tréning. Odhoďte výčitky svedomia a nahraďte si ho v iný deň. Nenechajte, aby vám jedno či dve vynechania nabúrali celý tréningový plán a demotivovali vás.
  1. Sústreďte sa len na seba. Zmierte sa s tým, že vždy bude niekto s lepšou kondíciou, rýchlejší na páse alebo ohybnejší pri joge. Nenechajte sa odradiť.
  2. Hľadajte v športe zábavu. Ak sa vám nedarí motivovať sa k vami vybranému športu, možno ste zvolili zlé cvičenie. Dnes nájdeme nespočet rôznych druhov športov, preto treba skúšať a nájst to, ktoré vás baví.
  3. Odmeňte sa. Dosiahli ste čiastkový alebo väčší cieľ? Štýlové dámske mikiny sú výborným spôsobom ako sa za dosiahnutie výsledkov odmeniť a zároveň sa aj motivovať v pokračovaní.

Dosahovanie cieľov v športe je výborným začiatkom, ako byť úspešný aj v pracovnom živote. O tom sa ale možno dočítate v inom článku.