Preventívna zubná prehliadka

Správna zubná starostlivosť prispieva k dokonalému a zdravému chrupu. K správnej starostlivosti patrí aj preventívna zubná prehliadka, ktorú by ste nemali za žiadnych okolností zanedbávať.

preventivna

Každodenná zubná starostlivosť je rovnako dôležitá ako pravidelná preventívna zubná prehliadka. Ak nechcete mať problémy so zubami, dodržujte zásady čistenia vašich zubov. V opačnom prípade môže dôjsť k ich poškodeniu alebo v najhoršom prípade k ich strate. V takom prípade existujú zubné implantáty, ktoré vám nahradia vaše pôvodné zuby. Avšak žiadny implantát nie je ako pôvodný zub, a preto sa radšej dôkladne starajte o svoj chrup.

Najdôležitejšou súčasťou preventívnej starostlivosti o zuby je denné čistenie zubov pastou a kefkou, prípadne rôznymi inými stomatologickými pomôckami na to určenými. Nezabúdajte však aj tieto nástroje po čase meniť. Zubnú kefku by ste mali meniť približne 3 až 4 krát ročne alebo ak sa jej štetiny začnú štiepiť. Rovnako dôležité je čistenie jazyka, na ktorom sa ukladá veľké množstvo baktérií.

Rôzne menšie kefky alebo zubná niť sú dobrou voľbou na čistenie tesných priestorov a kanálikov medzi vašimi zubami. Ak budete dodržiavať všetky zásady, tak preventívna prehliadka u vášho zubára bude len formalita.