Potrebujú naše vlasy kondicionér?

Zdravé, lesklé a pružné — to sú vlastnosti, ktoré si pre svoje vlasy želá každá jedna žena. Aj keď je to pre mnohé z vás náročné a nepredstaviteľné, my vám tento sen dokážeme splniť.

hair

Šampóny na vlasy a ich správne používanie

Kvalitné šampóny na vlasy zbavia váš porast na hlave všetkých nečistôt. Zanechajú ich jemné a bez mastnoty. Odstránia tiež nečistoty z pokožky hlavy a odumreté bunky. Čerstvo umyté vlasy potom dýchajú sviežosťou, majú väčší objem a lepší lesk!

Šampóny na vlasy nie je ale potrebné používať každý deň. Tento fakt platí zvlášť pre dlhé vlasy. Tie už môžu byť pri pokožke hlavy mastnejšie, no na konci vlasu tomu tak nie je.

Prílišné umývanie vlasy napokon poškodí. Namiesto každodenného umývania venujte väčšiu pozornosť výberu správneho šampónu pre váš typ vlasov. Uprednostňujte produkty s prírodnými zložkami.

Ako si správne umývať vlasy?

Pred namočením vlasy rozčešte, aby ste ich zbavili zvyškov stylingových prípravkov. Potom ich namočte a naneste samotný šampón. Pri umývaní jemne masírujte aj pokožku hlavy. Šampón na vlasy nakoniec dôkladne opláchnite.

Používajte aj kondicionéry

Po umytí vlasov kvalitným šampónom je potrebné vlasy sem tam aj ošetriť. Okrem praktického prínosu k lepšiemu rozčesávaniu, dobré kondicionéry vlasy posilnia a vytvoria ochranný film proti poškodeniu.

Pri umytí šampónom sa totiž naruší vrchná ochranná vrstva vlasov. K narušeniu dochádza tiež používaním farieb na vlasy. Tie sú tak zraniteľnejšie a menej odolné voči vonkajším vplyvom. Kondicionéry vrátia vlasom ich pevnosť a prirodzený lesk. Chránia vlasy aj pred nadmerným vysušením či mastením.

Ako vybrať kondicionér?

Kondicionér vyrovnáva hladinu ph vo vlasoch. Pomáha tiež k lepšej trvácnosti farieb po zafarbení. Ochráni vaše vlasy až po nasledujúce umytie. Niektoré kondicionéry chránia vlasy aj proti UV žiareniu. Pri pravidelnom používaní dodajú vašim vlasom aj pokožke hlavy dôležité živiny.

Konkrétny produkt vyberajte podľa typu vašich vlasov. Záleží tiež na tom, či sú vlasy farbené alebo nie. Uprednostnite produkty bez parabénov, silikónov a konzervantov. Prípravok naneste na umyté a vyžmýkané vlasy. Nechajte pôsobiť asi dve minúty a dôkladne vypláchnite. Výsledok bude ohromujúci!