Omladzujúci zázrak – kyselina hyalurónová

Chcete mať krásnu pleť aj v zrelšom veku? Je prirodzené, že s pribúdajúcimi rokmi pleť stráca pružnosť, lesk a prehlbujú sa vrásky. Vy jej však môžete pomôcť. Nebojte sa, nemusíte hneď absolvovať rôzne chirurgické zákroky. Pomôže vám kyselina hyalurónová.

kyselina

Čo je kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová nie je prospešná len pre krásu. Hojne využívaná je aj v zdravotníctve, napríklad pri problémoch s kĺbmi. Nachádza v bunkových stenách organizmu, kde na seba viaže vodu. Dokáže nasať až tisíckrát viac vody, ako sama váži! A práve preto spôsobuje jej nedostatok ochabnutie a vysušenie pleti, tvorbu vrások a starnutie pokožky. Ak teda chcete, aby vaša pleť starla pomalšie, zabezpečte jej dostatok hydratácie aj vďaka kyseline hyalurónovej. Ako pokožke pomôže?

  • Regeneruje unavenú a vysušenú pleť
  • Vyhladí vrásky
  • Zmierni prejavy celulitídy a strií
  • Dodá pleti žiarivý vzhľad a pružnosť
  • Podporí tvorbu kolagénu v pokožke

Ako dopĺňať kyselinu hyalurónovú

Možností je viacero. Ak je vlastná produkcia v organizme nedostatočná, čo je bežné vo vyššom veku, kyselinu hyalurónovú môžete dopĺňať aj z vonkajších zdrojov.

  1. Potraviny. Najmä živočíšneho pôvodu. Vhodný je napríklad vývar z kostí. Zvýšiť hladinu kyseliny hyalurónovej v tele však dokáže aj listová zelenina, koreňová zelenina, ovocie, či tmavá čokoláda.
  2. Séra. Nanášajú sa na pleť. Kyselina hyalurónová, ktorú tieto séra obsahujú, preniká do hlbších vrstiev pokožky.
  3. Výživové doplnky. Užívajú sa vnútorne. Môžu mať podobu tabliet, prášku alebo rôznych nápojov.
  4. Injekcie. Tie sa aplikujú priamo na potrebné miesto. Zákrok môžete absolvovať na estetickej klinike alebo u dermatológa.

Nemusíte však okamžite siahať po injekciách. Stavte na séra a výživové doplnky s kyselinou hyalurónovou, ktoré prinesú zaručené výsledky. Vaša pleť bude vyzerať omnoho mladšie!