Najzáhadnejšie jazerá sveta

Medzi záhadné miesta v krajine patria tiež jazera. Aké tajomstvá ukrývajú pod vodnou hladinou? A ktoré jazerá sú vôbec tie najzáhadnejšie?

Vostok

V Antarktíde by ste našli veľké zamrznuté jazero Vostok. Mohutnú vrstvu ľadu vedci zavŕtali niekoľko rokov, až konečne mohli odobrať vzorku vody. Výsledky testov ukázali, že vo vode žijú doteraz neznáme druhy baktérií. Voda v jazere je tiež údajne mierne rádioaktívna. Tiež sa o jazere hovorí, že snáď ukrýva pod hladinou jaskyňu, do ktorej nacisti uložili svoje tajné dokumenty z polárnej základne.

o-ANTARCTICA-LAKE-facebook

Loch Ness

Škótske Loch Ness je asi vôbec najznámejším jazerom sveta, a to vďaka údajnému tvorovi podobnému pravekému plesiosaurovi, ktorý má vodnú plochu obývať. Povesť o príšere z jazera Loch Ness vznikla už v 6. storočí. Bádatelia však dodnes nenašli jasné dôkazy o podivnom tvorovi v jazere. Aj napriek tomu je mnoho ľudí presvedčených, že Nessie v jazere skutočne žije.

loch-ness-397148_640

Titicaca

Titicaca, najväčšie jazero v Južnej Amerike, vraj ukrýva hneď niekoľko tajomstiev. Na jeho dne údajne leží hneď niekoľko pokladov. Niektoré už boli nájdené, ale ten najväčší – zlatý poklad starých Inkov, jazero doteraz ukrýva. Podľa povesti sa na dne jazera nachádza starý zatopený chrám. V okolí vodnej plochy potom často dochádza k najrôznejším paranormálnym javom.

lake-titicaca-318069_640

Issyk-Kul

Jazero Issyk-Kul sa nachádza na severovýchode Kirgizska. O jazeru koluje mnoho mýtov a legiend. Údajne má byť v jednej z podvodných jaskýň pochovaný samotný Džingischán. Na dne jazera bolo objavených hneď niekoľko stavieb. V tejto súvislosti sa objavili názory, že sa môže jednať o bájnu Atlantídu, alebo napríklad o dávnej mesto Skythov.

Lake_Issyk_kyrgyzstan

Gafsa

Jazero Gafsa sa zhruba pred dvoma rokmi znenazdania vytvorilo v púšti na juhu Tuniska. Zatiaľ nikto spoľahlivo nevysvetlil, ako sa tu vodná plocha vlastne objavila. Niektorí miestni to považujú za zázrak, ďalší zase hovoria o prekliatej vode. Vedci z odobratých vzoriek zistili, že voda v jazere je vysoko rádioaktívna.

lac-de-gafsa-56