Lak z nechtov dáte dolu nielen odlakovačom

Tento článok je určený predovšetkým pre slečny a dámy, ktoré tieto rady určite ocenia. Predstavte si situáciu, kedy sa chystáte na nečakanú a dôležitú schôdzku, keď v tom zistíte, že lak na vašich nechtoch je príšerný, alebo olúpaný a musíte ho okamžite dostať dole. Čo však robiť v prípade, že v kúpeľni nájdete prázdny odlakovač? Pozrite sa na štyri jednoduché spôsoby, ako si odlakovať nechty bez odlakovača.

painting-fingernails-635261_640

Použite lak na vlasy

Nemáte doma odlakovač, ale lak na vlasy áno? Potom lak nastriekajte poctivo na všetky nechty, nechajte chvíľu pôsobiť a potom zotrite vatovým tampónom. Lak na vlasy obsahuje látky, ktoré starý lak na nechtoch rozpustí a vy ho potom ľahšie dostanete dole.

Klin sa klinom vybíja

Ďalším riešením je pretrieť starý lak lakom čerstvým. Nie preto, aby ste zamaskovali nedokonalosti, ale preto, že ten nový na seba nalepí ten starý a potom už len stačí zotrieť obrúskom. Ako čerstvý lak voľte ale radšej nejaký priehľadný či aspoň svetlý, nech potom nemáte úplne farebné ruky.

Pomôže pilníkovanie

Pilník v tvare kocky je perfektné riešenie, ktoré vám pomôže zbaviť sa opotrebovaného starého laku. Jednoducho len pilujte a pilujte, kým nebude farba úplne preč. Buďte ale opatrní, môžete si totiž zbytočne poškodiť necht pod lakom.

Dezodorant

Dezodorant v spreji funguje podobne ako lak na vlasy. Obsahuje látky, ktoré starý lak rozleptajú a vy potom môžete jednoducho starú farbu obrúskom z nechtov odstrániť. Dezodorant nastriekajte priamo na nechty alebo na vatový tampón a pustite sa do práce.