Hydroizolácia nehnuteľnosti chráni váš domov

Extrémne výkyvy v počasí a klimatické zmeny majú vplyv aj na kvalitu nášho života. V extrémnych horúčavách máme problém schladiť vzduch v interiéri. V zimných mesiacoch máme zase problémy s mokrými fľakmi na stenách. Voda dokáže narobiť veľké problémy každej nehnuteľnosti a nevyhýba sa ani tým najluxusnejším.

izolacisa

Jediným riešením, ako ochrániť nehnuteľnosť, je hydroizolácia.

Hydroizolácia základov

Hydroizolačný materiál je voľne dostupný aj u nás, takže sa nemusíte báť, že by ste ho museli hľadať mimo vášho domova.

Už pri stavbe murovaných nehnuteľností sa odporúča použiť hydroizolačný materiál určený na dôkladnú hydroizoláciu základov. Práve od základov preniká najviac vlhkosti. Nikto z vás určite netúži mať vlhké pivnice, v najhoršom prípade stojacu vodu v pivnici.

Chrániť spodnú stavbu by mala byť povinnosť, no stáva sa, že majitelia rodinných domov na to pri stavbe zabúdajú. Ak vás ale čaká stavba rodinného domu už tento rok, myslite na izoláciu základov.

Takýmto spôsobom ochránite konštrukciu vášho rodinného domu pred nadmernou vlhkosťou a vznikom agresívnych plesní.

Od strechy

Vlhkosť môže prenikať nielen cez pivnice, ale aj od strechy. Pri výbere kvalitnej strešnej krytiny sa nemusíte báť prenikaniu vlhkosti, no pri extrémnych výkyvom počasia (pri roztápaní sa veľkej masy snehu a počas silných dažďov) sa môže stať, že vlhkosť a voda prenikne aj cez strešnú krytinu. 100% istotu vám ale zabezpečí dobrá hydroizolácia strechy. Pozor, hydroizolačný materiál na izoláciu strechy vyberajte podľa typu strechy. Inú hydroizoláciu použijete pri plochej streche, ako pri oblúkovej a kopulovitej.

Ak chcete, aby vám v interiéri nevznikali mokré fľaky, ktoré sú predzvesťou vzniku plesní, chráňte svoju strechu, základy a kúpeľňu kvalitným hydroizolačným materiálom. Jediný náter môže ochrániť váš domov a skvalitniť váš život.

Separator image Uverejnené v Bývanie.