Espadrilky nie sú len na leto: Vyberte si vhodný jesenný model

Žabky, sandále a šľapky nie sú jedinými obľúbenými letnými topánkami. V poslednej dobe sa len ťažko zaobídeme bez espadriliek. Sú trendy, pohodlné a skvelo sa hodia k džínsom aj šatám. Navyše espadrilky môžete nosiť aj v jeseni.

espa

Espadrilky sa v porovnaní s iným typom obuvi pýšia zásadnou výhodou – zdobí ich už len to, čím sú. Hlavným vzhľadovým prvkom je slamená podrážka ktorá je zvyčajne prišitá k vrchnej časti topánky kontrastnou niťou.

Občas ich rôzne značky zvyknú ozdobiť ešte viac. Vzbudzovať pozornosť bude napríklad kombinácia lesklej čiernej koženky so zlatou špičkou. Takéto espadrilky sa hodia nielen do práce, ale aj k formálnejšiemu outfitu alebo na menšiu párty.

Niektoré jesenné modely espadriliek sú doplnené efektnou sponou okolo členkov. Sú skvelou voľbou pre ženy, ktoré chcú upútať pozornosť na svoje nohy. Espadrilky so šnurovaním totiž najviac vyniknú na odhalených členkoch, preto skúste ohrnúť džínsy alebo si dať sukňu či šaty.

Príjemne vás prekvapí široký výber farebných prevedení od neutrálnej čiernej, cez tmavo šedú, kaki, striebornú až po staroružovú. Dokážete ich teda zladiť k akémukoľvek outfitu.

Pôvodom zo Španielska

Espadrilky majú svoj pôvod v Španielsku, kde sa prvýkrát objavili už v 14. storočí. Jednoduchá obuv vďaka splietanej podošve chránila nohy pri chôdzi po rozpálenej zemi v hispánskych oblastiach vtedajšej Európy. Sú charakteristické práve pre svoju nízku jutovú podošvu. Predtým sa na to používala spletená pevná tráva. Tú Katalánci nazývali espart, z čoho aj neskôr vznikol názov espadrilky.

V 20. storočí začali byť espadrilky populárne v Spojených štátoch. Populárne osobnosti ich s obľubou nosili ako pohodlnú voľnočasovú obuv. Ľudia si to postupne začali všímať a záujem o espadrilky postupne rástol. Onedlho sa táto štýlová vzdušná obuv stala módnou aj v Európe. Aktuálne sa stali jedným z najobľúbenejších typov dámskej obuvi.

Separator image Uverejnené v Móda.