S čím kombinovať legíny?

Legíny nie sú len obyčajné pančuchy. Predstavujú akýsi prechod medzi týmto typom bielizne a bežnými nohavicami. Preto dokážu nahradiť jedny aj druhé. Viete ich však správne nosiť tak, aby ste vyzerala atraktívne a ani zďaleka legínami neuškodila svojej postave?

properly-wear-leggings-1280x600

Elegantná klasika

Najelegantnejšou kombináciou, v ktorej sú využité aj módne legíny, je ich spojenie s dlhým topom. Využiť môžete dlhšie tričká, tuniky, košele či dnes veľmi populárne dlhé svetre. V ich prípade následne takýto outfit doplňte topánkami na podpätku a perfektné oblečenie do práce či na večer je na svete. Dajte si však obrovský pozor, aby ste to neprehnali s farbami. Pre takéto elegantné využitie legín sa najlepšie hodia klasické čierne legíny, prípadne iné jednofarebné v zemitom tóne.

Len pre štíhle dámy

Ak máte chuť byť mierne vyzývavá, legíny skombinujte s vrchom kratšieho strihu. Pozor však na zásadnú vec. Toto si môžu dovoliť len skutočne štíhle dámy, ktoré nemajú najmenší dôvod hanbiť sa za svoju postavu. Zároveň uprednostňujte nepresvitajúce legíny, v opačnom prípade je módne faux pas na svete.

17572_1

Pozor, aby vás spojenie šiat a legín zbytočne nerozširovalo

Legíny sa núkajú aj na spojenie so šatami či sukňami, kde nahradia bežné silonky. Vtedy si zároveň vytvoríme pohodlnejší outfit, ktorý nás nebude nikde ťahať, v ktorom sa nemusíme báť očiek a rýchlikov na nohách, a ktorý je skutočne pohodlný. Opäť si však dávajte pozor, aby vás legíny kombinované so šatami alebo sukňami zbytočne nerozširovali. K legínam sú vhodné najmä jednoduché bavlnené šaty, ktoré sadnú presne na telo.

Legíny a topánky či doplnky

Ako sme už spomenuli, legíny vyzerajú elegantne s topánkami na podpätku. Avšak, existuje milión spôsobov, ako ich vhodne zladiť s teniskami, balerínkami či iným typom obuvi. Rovnako sa outfit s legínami nebojte osviežiť doplnkami. Využívajte náušnice, náhrdelníky či atraktívne náramky, no snažte sa ich farebne kombinovať s legínami alebo iným dominantným prvkom daného outfitu.