Bezpečné a moderné logistické kontajnery od Schoeller Allibert

Cesta hotových výrobkov je niekedy veľmi zložitá. Najskôr je potrebné vyrobiť všetky komponenty, bezpečne ich previezť do fabriky, tam ich správne poskladať do finálneho produktu, ktorý sa až potom môže dostať k cieľovému zákazníkovi. Veľmi dôležitým prvkom tohto procesu je logistika, a najmä bezpečnosť prepravy. Na jej zaistenie je nutné využiť správne transportné kontajnery so schopnosťou takmer úplne eliminovať riziko poškodenia.

91884-magnumoptimum1208_2

Riešenia plastových kontajnerov na priemyselnú logistiku s týmito vlastnosťami prináša aj na náš trh spoločnosť Schoeller Allibert. V jej portfóliu sa nachádza viacero rozličných priemyselných plastových kontajnerov, ktorých spoločnými charakteristikami sú bezpečnosť, vysoká variabilita, vysoká nosnosť a dlhá životnosť. Vyrobené sú z odolného plastu (polyetylén a polypropylén), ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu, extrémnejším teplotám či pôsobeniu rozličných chemických látok.

Viaceré výrobky v jednom kontajneri

Základná konštrukcia plastových kontajnerov je prispôsobená ich využitiu v priemysle. Preto sú na ponúknutú nosnosť až 750 kg relatívne ľahké, je možné ich variabilne skladať, stohovať, a tak šetriť náklady v oblasti logistiky. Ku kontajnerom sa dajú zabezpečiť inzerty, teda vložky umožňujúce oddeliť jednotlivé prepravované tovary. Okrem inzertov výrobca ponúka aj ostatné náhradné diely, ktoré pri poškodení originálnych opätovne obnovia plnohodnotné využitie kontajnerov. Všetky plastové kontajnery výrobcu Schoeller Allibert sú kompatibilné s plastovými paletami a po uplynutí ich životného cyklu plne recyklovateľné.

Najmodernejší priemyselný kontajner pripravený na pokročilé technológie

Jedným z najobľúbenejších výrobkov spoločnosti je plastový kontajner Magnum Optimum. Na trh je dodávaný hneď vo viacerých veľkostiach tak, aby dokázal byť v priemyselnej logistike univerzálne využiteľný. Nová verzia tohto kontajneru – Magnum Optimum 1208 prináša ešte ďalšie inovácie. Za zmienku stojí jeho nosnosť pri stohovaní až do 3200 kg, no najmä kompatibilita s modernými technológiami. Kontajner obsahuje vstavané priestory na senzory umožňujúce sledovať a vyhodnocovať celý proces logistiky daného nákladu.