Ako si čistiť zuby?

Správna zubná starostlivosť je veľmi dôležitá pre zdravie vašich zubov. K tomu vám pomôže aj dentálna hygiena, avšak najdôležitejšia je správna každodenná zubná starostlivosť.

zuby

Čistenie zubov je dôležitou súčasťou vašej každodennej rutiny pri zubnej starostlivosti. Na zdravé ústa a úsmev sa odporúča pravidelné čistenie zubov a pravidelná preventívna prehliadka u vášho zubára. Na nej má možnosť odhaliť problémy ešte v počiatočnom štádiu, kedy vy o probléme ešte nemusíte ani tušiť.

Okrem toho je vhodná aj dentálna hygiena, ktorú sa odporúča podstúpiť raz za pol roka. Tá ma na vaše zuby asi menší estetický účinok ako bielenie zubov, avšak zo zdravotného hľadiska je vhodnejšia.

Zuby by ste si mali čistiť minimálne dvakrát denne. Dôležité je však ako. Treba si zvoliť vhodnú zubnú kefku, zubnú pastu a techniku na čistenie zubov. Určiť si vhodnú kefku a zubnú pastu vám pomôže váš zubár, ktorý dokonale pozná váš chrup, a preto dokáže presne určiť, aká kefka a pasta sú vhodné. Nezabúdajte, že kefku je vhodné meniť približne každé štyri mesiace alebo skôr, ako budú viditeľné poškodenia štetín.

Aj so správnou technikou vám môže pomôcť váš zubár, ale všeobecne platí, že zuby čistite pod 45 stupňovým uhlom a čistite zuby z každej strany. Dôležité je netlačiť na zuby a používať priveľkú silu, preto je podstatné mať správnu kefku. To vám pomôže pri technike a zlepší vašu starostlivosť o zuby.