Aké výhody ponúka drevený plot?

V súčasnej dobe sa drevo vracia opäť do módy. Chvíľu boli uprednostňované iné materiály, ako je napríklad kov, ale na druhú stranu, drevo dokáže prirodzenejšie zapadnúť do exteriéru aj interiéru. Práve z daného dôvodu sa veľa bytových dizajnérov a architektov navracia k drevu. Ak teda premýšľate, z akého materiálu postaviť plot, tak určite z drevených plotových dosiek. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme ich výhody.

dreveny

Jednou z hlavných výhod je, že drevo je materiál, s ktorým môžete rôzne pracovať. Vybrať si tak môžete z pestrej škály tvarov aj povrchových úprav. Plotové dosky sa v našich končinách vyrábajú predovšetkým zo smreku, borovice a smrekovca, aj keď nie sú vylúčené ani exotické dreviny pýšiace sa oveľa dlhšou životnosťou. Počítajte však s tým, že plotové latky z exotických stromov sú o mnoho drahšie. Záleží teda na tom, koľko ste ochotní do stavby plota investovať.

Cena nehrá rolu, ale je dôležitá

Pri stavbe plotu by ste si mali uvedomiť, že sa jedná o dlhodobú investíciu, a tým pádom by nemala cena hrať hlavnú rolu, aj tak je však veľmi dôležitá. Ak by ste porovnali obstarávacie náklady na jednotlivé materiály, tak by vás stále drevený plot vyšiel najlacnejšie. Trebárs kovové prevedenie je oveľa drahšie.

Drevený plot zladíte s okolím

Drevo je prírodný materiál, teda do okolitej prírody dokonale zapadne, či už máte rodinný dom na okraji lesa, alebo v mestskej zástavbe. Ak necháte plotové latky s prirodzenou štruktúrou dreva, urobíte najlepšie, pretože jedine tak vynikne ozajstná krása daného materiálu. V prípade, že máte o farebnosti plotu isté predstavy, stačí zvoliť pre povrchovú úpravu rôzne lazúrovacie laky.

O drevo je nevyhnutné starať, aby vydržalo dlhé roky. Plotové dosky je tak dôležité pravidelne natierať ochranou proti hnilobe a drevokaznému hmyzu.

Tatranský profil je súčasný trend

Ak chcete ísť s dobou, zapáči sa vám tatranský profil, ktorý sľubuje ojedinelý a zaujímavý vzhľad. Vyrába sa z smrekovca európskeho, a tým pádom si môžete byť istí dlhou životnosťou. Tatranský profil zvládne aj extrémne podmienky horských oblastí.

Separator image Uverejnené v Bývanie.