Aj poľovnícke topánky môžu byť štýlové

Štýl a poľovnícka obuv? Že to nejde k sebe? V 21. storočí je naozaj všetko možné, móda diktuje všelijaké smery a neminula ani poľovnícke topánky! Poľovníctvo je vskutku zaujímavý koníček, pričom s blížiacimi sa jesennými dňami je čoraz viac v kurze. Práve jesenné dni, keď nie je ani veľmi teplo a ani veľmi chladno, poľovníci doslova milujú. Ak chcete poľovať, potrebujete samozrejme všetky osvedčenia, kvalitnú zbraň a takisto vybavenie. Medzi vybavenie sa nepochybne zaraďuje aj kvalitná, pohodlná a pevná obuv.

Trekova-obuv-Caledon-NBK-01

Čo musí splniť dobrý poľovník?

Správny poľovník by mal predovšetkým dokonale ovládať orientáciu v priestore a zabezpečiť si správne vybavenie. Puška je nevyhnutnosť, to ostatné je základ. Poľovnícke topánky, ktoré sa inak označujú aj ako BOSP obuv, zabezpečujú ten správny komfort a stabilitu. Sú totiž vyrobené s dôrazom na pohodlie, odolnosť, ľahkosť a dlhú životnosť a bezpečnosť. Navyše, v súčasnosti na našom trhu nájdete poľovnícku obuv vyrobenú priamo na Slovensku.

Kvalitná poľovačka, to je tiež štýl

Ak sa bavíme o životnom štýle, tak k nemu bezpochyby môžeme pripočítať aj poľovačku. Nie je to koníček vhodný pre všetkých, svojich priaznivcov však má a preto sa revíry najmä cez víkendy slušne zapĺňajú ambicióznymi poľovníkmi. Celkové oblečenie, výber zbrane či topánok, to všetko má vplyv na štýl, akým sa prezentujete voči okoliu.

Nepodceňujte bezpečnosť

Rovnako ako pri každej inej ľudskej činnosti, tak aj pri poľovačke je dôležitá bezpečnosť. O tom, aby ste omylom strelou nezasiahli iného človeka či zviera, sa ani nemusíme rozprávať. Potom je tu však ešte ďalšia vec, ktorá sa týka priamo vás. Skutočne zásadnou vecou je kvalitná obuv, pričom v tomto vám pomôže aj stabilná podrážka Vibram, umožňujúca lepší pohyb. Ak si neviete dať rady v klasických obchodoch, odporúčame kúpu poľovníckej obuvi prostredníctvom internetu.

Separator image Uverejnené v Móda.